زبان
ورود کاربران
عضویت ارتباط با ما درباره ما صفحه اصلی جستجو
جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - ٥ شعبان ١٤٣٩
درباره ما

دوره تخصصی فقه و اصول:

این دوره از سال 1386با مدیریت حجة الاسلام علی اصغر سیفی برای طلاب سطح خارج (طلاب ایرانی و خارجی) آغاز گردیده و تا کنون حدود 300 نفر از طلاب در دوره های تخصصی مشغول به تحصیل هستند.

هدف از برگزاری این دوره، تقویت وپرورش و رشد قوه اجتهاد طلاب در طی دوره پنج ساله می باشد که تحت برنامه های آموزشی و پژوهشی مؤسسه صورت می گیرد.

بخش آموزش:

این بخش شامل دو قسمت می­باشد:1. دروس اصلی 2. دروس جنبی.

- دروس اصلی کلاسهای فقه و اصول می باشد که از اساتیدی چون حضرت آیت الله محسن فقیهی دامت برکاته استفاده می­شود.

- در دروس جنبی نیزطلاب از اساتید مجربی چون حضرات حجج الاسلام و المسلمین آقایان محمدعلی خزائلی ، اکبر ترابی ، صادق اخوان ، احمد احمدی و رحیم کارگر در دروس تبیین اصطلاحات فقه و اصول ، روش استنباط ، رجال ، مکاتیب و مناهیج اجتهاد ، قواعد فقه و اصول و روش تحقیق، بهره مند می شوند.

بخش پژوهش:

این بخش شامل دو برنامه می باشد:

برنامه تحقیق و گزارش هفتگی

برنامه تحقیق ماهانه

طلاب در این دوره موظفند هر هفته گزارشات دروس خارج فقه و اصول را به صورت خلاصه، به همراه خلاصه منبع مطالعه شده و نظرات خود پیرامون درس استاد را به مسئول آموزش مؤسسه ارائه دهند. همچنین هر ماه یک تحقیق پیرامون دروس مطرح شده در آن ماه، حداقل در 7 صفحه ارائه می دهند که این تحقیقات و گزارشات توسط هیئت علمی ارزیابی شده و نمرات آنها در کارنامه دانش پژوه درج می شود. 

لازم به توضیح است که تمام کلاسها به صورت منظم حضور وغیاب شده و در پایان هر ترم امتحاناتی از دروس اصلی و جنبی برگزار می گردد و این نمرات نیز در کارنامه  ثبت می گردد.

مزایای دوره از این قبیل است:

1. استفاده از اساتید باتجربه.

2. شهریه مناسب برای آنها.

3. کتابخانه تخصصی

4. ارائه گواهی پایان دوره

لینک دوستان
تعدادبازدیدکنندگان                                      تاکنون      500802                                  امروز         103                     آنلاین

طرا حی سایت - سایت ساز آنلاینطرا حی سایت - سایت ساز آنلاین